הדרך לבחירת מין הילוד שמתוארת פה היא אומנם מדעית אך אין להתיחס אליה כאל מחייבת אלא כהמלצה בלבד!

היה נחמד אם היינו יכולים לבקש מראש אם אנחנו רוצים בן או בת, אבל ההחלטה הזו לא נתונה בידינו. המירב שאנו יכולים לעשות בלי התערבות רפואית הוא להעזר בידע שיש לנו היום כדי לעזור לגוף ולהגיע למין שאנחנו רוצים. זה לא מבטיח את המין הרצוי אבל זה מגביר את הסיכויים וזו כבר סיבה טובה לנסות.רקע כללי: בכדי להבין את השיטה צריך לקבל מידע כללי על המבנה הגנטי שלנו. מין הילוד נקבע על-ידי כרומוזום המין. לבת יש XX ולבן יש XY. כאשר הביצית מביאה איתה את ה-X והזרע מביא איתו
את ה-Y או ה-X הנוספים. אם זרע המכיל כרומוזום Y מפרה את הביצית נוצר XY כלומר בן. אם זרע המכיל X מפרה את הביצית נוצר XX כלומר בת.

הזרעים הגבריים (המכילים את ה-Y) הם זריזים יותר אך עמידים פחות, והזרעים הנקביים (המכילים את הX) הם לא כל כך זריזים אך עמידים יותר בסביבה העויינת של הרחם. לי זה מזכיר מאוד אותנו בני האדם - הזכרים ייותר מהירים וחזקים והנשים פחות מהירות אך עמידות יותר  (הרי לא בכדי הנשים הם אלו שעוברות את צירי הלידה). אם נשתמש במידע זה עם העובדה שבדיקות הביוץ מלמדות על מועד די מדוייק של הביוץ ניתן יהיה לתזמן את היחסים כך שיהיה סיכויי רב יותר לבן או לבת.

תזמון היחסים לבן: מכיוון שלזרעים הזכריים יש אורך חיים נמוך רצוי לקיים יחסים קרוב מאוד למועד הביוץ. מומלץ להמנע מקיום יחסים בכל חלון הפוריות ורק כשהערכה מראה שיש ביוץ (פס חזק הדומה בעוצמתו לפס הביקורת) לקיים יחסים. יש להמשיך במשך ה 24-48 שעות הבאות עד שערכת הביוץ כבר לא מראה את ההורמון או עד שחום השחר עולה.
שימו לב: אם תקיימו יחסים לפני הביוץ יהיו זרעים נקביים ליד הביציות שהגיעו מימים קודמים ושרדו. לכן מומלץ להמנע מקיום יחסים עד למועד הביוץ.

תזמון יחסים לבת: בניגוד לזרעים הזכריים, הזרעים הנקביים שורדים זמן רב יותר. לכן עדיף לקיים יחסים כיומיים לפני הביוץ ולאפשר לזרעים הנקביים לממש את יתרונם על הזכריים. בבדיקת הביוץ ניתן לזהות את תחילת חלון הפוריות על ידי תוצאה חיובית בבדיקת הביוץ, בשלב זה רצוי לקיים יחסים בהקדם ולאחר מכן להמנע מקיום יחסים פעם נוספת כחמישה ימים על מנת שלא יגיעו זרעים זכריים חדשים ומהירים ויתחרו על הביצית.

על מנת להגיע לתזמון מדוייק אנו ממליצים לבצע את הבדיקה כל 12 שעות.     
בן או בת
woman, woman, human, female, gender, sex
man, man, human, male, gender, sex
twitter, twitter, tweet, social
cart7, cart, ecommerce, shopping, products, purchase, buy, store